Σάββατο 5 Μαρτίου 2022

RIVER LEAGUE 6X6 W21 ΟΡΓΩΝΟΥΝ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΙ GREEK FARMERS ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ

GREEK FARMERS-APOLONIA 7-5  (3-4)

To μεγάλο μπαμ στον ημιτελικό της διοργάνωσης πέτυχαν οι ¨αγρότες¨ οι οποίοι πέτυχαν την πρώτη νίκη στην σειρά των αγώνων με εντυπωσιακό τρόπο και μάλιστα απέναντι σε ένα από τα φαβορί της διοργάνωσης. Η APOLONIA τα βρήκε σκούρα από τους βυσσινί και θα πρέπει τώρα να παλέψει πολύ για την πρόκριση στον τελικό.
Ο  Άγγελος Λιαρίκος ήταν ο πρωταγωνιστής των νικητών με χατ τρικ που στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 3-4. Στην επανάληψη η ομάδα του Κώστα Ταξείδη που ήταν ο mvp της αναμέτρησης καταπίνοντας ατελείωτα χιλιόμετρα ,έκανε ένα σερί 4-0 κλειδώνοντας το παιχνίδι από το 42'

GIVONES -GREEK FREAKS  6-3  (2-0)

Στον άλλο ημιτελικό οι γίβονες πήραν προβάδισμα πρόκρισης απέναντι τους αξιόμαχους GREEK FREAKS με πέντε γκολ του Νίκου Πάγκα που αποδεικνύεται λίρα εκατό όταν η μπάλα καίει. Δυο γκολ για τον Αθανασάκο στον αντίποδα δεν ήταν αρκετά για κάτι καλύτερο. Αναμένεται η ρεβάνς που θα κρίνει και την πρόκριση στον τελικό