Κυριακή 20 Μαρτίου 2022

RIVER LEAGUE 6X6 ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑΝ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΟΙ GREEK FARMERS

GREEK FARMERS-APOLONIA  5-4  (2-3)
Άλλη μια μεγάλη εμφάνιση για τους "αγρότες" που με αυτή τη νίκη ζευγάρωσαν τις νίκες στην σειρά και προκρίθηκαν στον τελικό της RIVER LEAGUE !
Tο παιχνίδι ήταν πραγματικά "run and shoot" με τις δυο ομάδες παίζοντας επιθετικά σε δυνατές ταχύτητες και μάχες σώμα με σώμα στις διεκδικήσεις. Στο 1-0 των αγροτών οι απολλωνιστές απάντησαν με 3 γκολ πριν μειώσει ο Νικολάου για το σκορ του ημιχρόνου
Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης θα γίνει το 4-2 ,στο οποίο οι farmers αντέδρασαν με ανατροπή και τρία γκολ! Πουρσανίδης με δυο γκολ, Νικολάου, Τσαχρήστος και Ταξείδης έγραψαν με χρυσά γράμματα στην ιστορία της ομάδας και την παρουσία της στον τελικό

PREGAME
GREEK FARMERS-GREEK FREAKS

Τρίτη βράδυ στις 10 θα κονταροχτυπηθούν οι δυο greeks με φόντο το σημαντικό έπαθλο δωρεάν συμμετοχής στο επόμενο πρωτάθλημα!
Στην μοναδική τους συνάντηση φέτος οι freaks υπερίσχυσαν με 9-2 αλλά οι αγρότες κατέβηκαν με ελλείψεις. Στον τελικό θα δούμε υπερπλήρεις τις δυο ομάδες που κόντρα στα προγνωστικά έβγαλαν εκτός GIVONES και APOLLONIA και είναι έτοιμες για την τελική μάχη