Πέμπτη 18 Μαΐου 2017

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ RIVER SUPER LEAGUE 8X8 Ο ΠΛΕΞΙΔΑΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

ΑΘΗΝΑ FX-THUNDERCATS 0-0 (0-0) 1-0 παρ.
Χάρη στην επιδέξια τεχνική του Πλεξίδα στο ένας εναντίον ενός κατά την διάρκεια της τρίλεπτης παράτασης η ΑΘΗΝΑ ισοφάρισε την σειρά και διεκδικεί επί ίσοις όροις την πρόκριση στον μεγάλο τελικό την επόμενη βδομάδα.
Το παιχνίδι ήταν κλειστό με τις δυο ομάδες να προσέχουν κύρια την αμυντική τους γραμμή και την ΑΘΗΝΑ να έχει κάποιες ευκαιρίες αλλά να μην ευδοκιμούν. Ήταν ένα ντέρμπι με πολλές και δυνατές μονομαχίες σε όλο το μήκος και πλάτος του γηπέδου και την υπεροχή μοιρασμένη.
Ο Πλεξίδας στην αρχή της παράτασης πέρασε τον αντίπαλό του και πλάσαρε εύστοχα δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του αφού οι "αγριόγατες" δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στα λίγα λεπτά που απόμεναν ...