Πέμπτη 18 Μαΐου 2017

RIVER SUPER LEAGUE ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 8Χ8 TA ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΑΝΕΣΙΔΗ ΕΣΕΡΝΑΝ ΤΟΝ ΠΟΝΤΙΑΚΟ ΧΟΡΟ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΑ ΛΟΥΑ ΕΚΤΕΛΟΥΣΕ...

ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ-BIANCOSELSESTE 3-2 (2-2)
Όμορφη ποδοσφαιρική βραδιά στον River camp η χθεσινή με δυο από τις πιο ποιοτικές ομάδες του πρωταθλήματος να πολεμούν με οίστρο αλλά μέσα σε αθλητικά πλαίσια και τον νικητή να κρίνεται στις λεπτομέρειες..
Οι πόντιοι προηγήθηκαν γρήγορα μόλις στο 4' μετά από ωραίο γέμισμα στην διαγώνιο της μικρής περιοχής όπου καιροφυλακτούσε ο δαιμόνιος Λούα-Λούα (Κωνσταντινίδης) και με έξυπνη προσποίηση και σπάσιμο του σώματος παρά της θέσης του με πλάτη στο τέρμα απέφυγε τον αμυντικό και σκόραρε ! Στο 10' ήρθε η σειρά της BIANCO να απαντήσει με τον Καπουράνη να παίρνει το ριμπάουντ μέσα στην περιοχή μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα κάνοντας το 1-1. Ήταν το 18' όταν ο ίδιος παίκτης θα γυρίσει το σκορ σε 1-2 με ωραία κεφαλιά σε σέντρα ακριβείας συναθλητή του. Στο επόμενο λεπτό μάλιστα το δοκάρι σταμάτησε το 1-3
Στο 23' ο Λούα-Λούα θα ισοφαρίσει με σουτ σε επίκαιρη θέση μέσα στην περιοχή. Στο 24' η BIANCO έχει δεύτερο δοκάρι και το ημίχρονο λήγει 2-2
Στην επανάληψη ο Μανασίδης ο Άλεξ που σε όλο το παιχνίδι αλώνιζε το γήπεδο  σε μια από τις διεισδύσεις του θα δώσει πανέμορφη μπαλιά πάρε-βάλε στον αδελφό του Στέφανο ,δίνοντας το προβάδισμα στους ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ. Το σκορ δεν θα αλλάξει παρά το δοκάρι στο 10' για την BIANCO και το αριθμητικό μειονέκτημα μετά από αποβολή παίκτη των ποντίων από το 22'.
Πολύ ενέργεια από τη νικήτρια σε όλους τους χώρους με επιθετικό προσανατολισμό ,μεστό όμως και καλό παιχνίδι από την BIANCO με τον ηγέτη της Μιχάλη Μπάσιο σε μεγάλη μέρα σε θέση λίμπερο που θα μπορούσε να πάει τουλάχιστον στην παράταση είχε όμως τρία δοκάρια που της στέρησαν την ευκαιρία να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από αυτό το ματς...
Σήμερα διεξάγεται ο άλλος ημιτελικός μεταξύ THUNDERCATS και ΑΘΗΝΑ FX με πλεονέκτημα στις "αγριόγατες"