Παρασκευή 6 Οκτωβρίου 2017

RIVER SUPER LEAGUE 6X6 ΚΕΡΑΣΑΝ ΒΟΤΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΔΕΚΑΡΑ!!!

Σε μεγάλα κέφια οι VODKΑ JUNIORS φιλοδώρησαν την HARISMA με δέκα γκολ στην πρεμιέρα της σούπερ λίγκας πατώντας με το καλημέρα στην κορυφή!
Με τρίποντα μπήκαν στο πρωτάθλημα και η PRANVERA, GANJA BOYS, ILION FC, CRAZY HORSE, ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ, REMAL και PONTOS
Μεγάλο ντέρμπι ήταν η αναμέτρηση των περσινών πρωταθλητών SAN PEDRO απέναντι στους πρωτο-εμφανιζόμενους ILION FC. Προηγήθηκαν οι πρωταθλητές γρήγορα με 1-0 αλλά η συνέχεια ανήκε στο ILION. Με την μπάλα κάτω συνεχή κίνηση και σωστές μεταβιβάσεις πήραν τα ηνία του αγώνα και γύρισαν το ματς στο 3-1. Μείωσε η SAN PEDRO  με τον συνήθη ύποπτο Νταλάνι αλλά οι νικητές έδωσαν τέλος στην αγωνία με ένα όμορφο τέταρτο γκολ.
Ο PONTOS νίκησε πιο εύκολα από τι δείχνει το σκορ (8-7) την BELLA SINIORA αποδίδοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο στα 40 πρώτα λεπτά της συνάντησης!
Σημαντικό θετικό αποτέλεσμα πήρε και η CRAZY HORSE απέναντι στους ALL NINJA  χάρη στην συμπαγή της άμυνα στο δεύτερο μέρος(7-5)
Οι ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση της SASSOUOLO στα τελευταία δραματικά λεπτά του αγώνα, πετυχαίνοντας ένα σημαντικότατο τρίποντο απέναντι σε μια πολύ ανταγωνιστική ομάδα...