Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ RIVER S. LEAGUE 8X8 ΟΙ THUNDERCATS ΑΣΤΡΑΨΑΝ ΞΑΝΑ

THUNDERCATS-ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ 2-1  (0-1)

Μεγάλο παιχνίδι και ειδικά στο δεύτερο μέρος για τις "αγριόγατες" στο ντέρμπι με τους ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ ,γυρνώντας το παιχνίδι και κατακτώντας μια μεγάλη νίκη απέναντι στους περσινούς πρωταθλητές.
Οι "πόντιοι" ξεκίνησαν το πρώτο μέρος ιδανικά πηγαίνοντας και στα αποδυτήρια με το θαυμάσιο γκολ του αρχηγού τους Κωνσταντινίδη που από πλάγια έξω από την περιοχή χόρεψε με την μπάλα και τον αμυντικό που βρήκε μπροστά του πλασάροντας στην κλειστή γωνία για το 1-0.
Οι THUNDERCATS στην επανάληψη άρχισαν να παίρνουν μέτρα στο παιχνίδι δημιουργώντας φάσεις στην εστία των πόντιων. Η υπεροχή τους καρποφόρησε ,πρώτα με την ισοφάριση του Κωνσταντίνου στο 18΄ και πέντε λεπτά αργότερα με το νικηφόρο τέρμα του Θανάση Βελαώρα.
Πρώτη ήττα για τους ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ , σφράγισαν την ανοδική τους πορεία οι THUNDERCATS.