Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2020

LA CORUNIA ΜΕ ΧΙΛΙΑ 4 ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ

Είναι η ομάδα που σπάει το αήττητο του ΑΠΟΛΛΩΝΑ μετά από 20 αγωνιστικές και δίνει νέο χρώμα στο φετινό πρωτάθλημα! Η CORUNIA έπαιξε με ουσία και δύναμη και κατάφερε να φύγει νικήτρια από το τερέν του River camp σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ.
Οι "Ισπανοί" προηγήθηκαν μετά από κεραυνό του Ισούφ και ριμπάουντ του Πετούση που καιροφυλακτούσε. Οι "Πόντιοι" όμως αντέδρασαν μέσα στο ημίχρονο πηγαίνοντας με το σκορ υπέρ τους στα αποδυτήρια. Ο Κωνσταντινίδης τσίμπησε την μπάλα σε μια στιγμιαία αδράνεια της άμυνας και κεραυνοβόλησε τον κήπερ για την ισοφάριση, ενώ ο Κονιαβίτης με ένα υπέροχο φάουλ έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι κάνοντας το 2-1.
Η αποβολή του αρχηγού του ΑΠΟΛΛΩΝΑ με δεύτερη κίτρινη κάρτα έδωσε το πεντάλεπτο αριθμητικό πλεονέκτημα στην CORUNIA που το εκμεταλλεύτηκε στην αρχή της επανάληψης.
Εκεί λοιπόν ο Μάικ με εξαιρετική ασίστ θα βγάλει μόνο τον Ισούφ που θα σκοράρει με ευθύβολο σουτ. Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Μικέλ με κατά μέτωπο επίθεση θα πλασάρει μέσα στην μικρή περιοχή γράφοντας το τελικό 3-2 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.
Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ βέβαια δεν έχει κανένα βαθμολογικό πρόβλημα αφού οι FLAMINGOS μάλλον κάνουν συντήρηση δυνάμεων (0-7 από ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΥΣ)
RIVIERA και LA CORUNIA διεκδικούν την τρίτη θέση προσπερνώντας τους GI JOE που βρίσκονται σε ελεύθερη πτώση.
ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ και TUCUMAN βλέπουν τώρα εξάδα.