Κυριακή 19 Μαΐου 2019

RIVER SUPER LEAGUE 8X8 Η ΚΟΡΥΦΗ ΒΑΦΤΗΚΕ ΡΟΖ

FLAMINGOS -ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ  5-3  (2-2)
Με ηγέτη τον αρχηγό τους (Νίκο Ρηγόπουλο) και όλη την ομάδα να "κεντάει" τα ροζ πουλιά πήραν το ντέρμπι και συγχρόνως κατέκτησαν την κορυφή και μαθηματικά!
Στο πρώτο ημίχρονο και όταν η μπάλα έκαιγε (0-1) από τρομερή ασίστ του Μιχαλέα, ο κάπτεν ισοφάρισε. Στην αμέσως επόμενη φάση άλλαξαν οι ρόλοι. Ρηγόπουλος πάσα ακριβείας, Βέρδης σκοράρει. Οι ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ ισοφαρίζουν πριν την ανάπαυλα.
Στην επανάληψη όμως οι FLAMINGOS θα πατήσουν γκάζι και με τρία γκολ θα πάρουν το τρίποντο.
Μανφρέδας με εξαιρετικό τελείωμα στην γωνία , Κωστάκης μετά από ομαδική συνεργασία και Βέρδης με βολίδα έξω από την περιοχή ,οι σκόρερς
GI JOE-ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ  2-1
Σημαντική νίκη για τους GI JOE που είναι σίγουρα τρίτοι και με προϋποθέσεις δεύτεροι
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ-ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ  6-0
Ήσυχο απόγευμα για τους πόντιους που με νίκη στη τελευταία αγωνιστική απέναντι στην ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ κρατάνε την τέταρτη θέση
RIVIERA-DON CORLEONE  4-2
Μεγάλη ανατροπή πέτυχαν οι νικητές αφού βρέθηκαν με 0-2 στα αποδυτήρια. Ντόρι, Σόνυ, Σπιροπάλι και Πέλε πέτυχαν όμορφα γκολ στην επανάληψη και έβαλαν την ομάδα τους σε τροχιά τετράδας (αν σκοντάψουν οι πόντιοι). Σιγούρεψαν πάντως την θέση 5
THUNDERCATS-ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ  5-0
Άστραψαν και βρόντησαν οι THUNDERCATS και τώρα πήραν κεφάλι στην μονομαχία για την όγδοη θέση της λίγκας. ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ και FLAMINGOS οι επόμενες αναμετρήσεις τους .
Οι νυχτερίδες έχουν δύσκολο πρόγραμμα (ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ και ΑΠΟΛΛΩΝΑ) αλλά ξέρουν να διεκδικούν απέναντι σε οποιοδήποτε αντίπαλο!

Στην τελευταία αγωνιστική, οκτώ αγώνες ολοκληρώνουν την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος και κρίνουν τα ζευγάρια των play off