Τετάρτη 3 Ιανουαρίου 2018

RIVER SUPER LEAGUE 6X6 ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ ΚΑΙ ΤΟ 2018 Η PRANVERA

PRANVERA-PONTOS FC 4-1  (3-1)

Με το δεξί και το Νέο έτος μπήκε για τους πρωτοπόρους της λίγκας. Στο ντέρμπι απέναντι στον PONTO FC ήταν καταιγιστική στο διάστημα 12-23 του α' μέρους, όπου και κρίθηκαν όλα.
Οι πόντιοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο 7' με περίτεχνη προσπάθεια του αρχηγού τους Κωνσταντινίδη. Όμως η αντίδραση των κίτρινων ήταν άμεση.
Στο 12' ο Πεμα"ι με ξερό διαγώνιο σουτ έξω αριστερά .ισοφαρίζει
Στο 20' ο Ρο"υ θα εκτελέσει το πέναλτι στο χέρι του Μήτρου πάνω στην γραμμή για το 2-1
Στο 23' ο Μάλο θα βρεθεί τετ α τετ στα καρέ των ποντίων και θα κλείσει το σκορ του ημιχρόνου γράφοντας το 3-1
Στην επανάληψη το γρήγορο τέταρτο γκολ των νικητών (σουτ του Σέρτζιο) αφαίρεσε το κίνητρο από το παιχνίδι . Η PRANVERAέδωσε το γήπεδο στους πόντιους που ήταν φλύαροι και στην τελική προσπάθεια με αποτέλεσμα να μην αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος του αγώνα..