Πέμπτη 30 Μαρτίου 2017

RIVER SUPER LEAGUE 8X8 ΟΙ ΠΟΝΤΙΟΙ ΕΙΧΑΝ ΗΡΑΚΛΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΚΑΡΙΑ ΤΟΥΣ

ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ-ΑΘΗΝΑ FX 3-2 (3-1)

Σε ένα μεγάλο παιχνίδι όπου οι "Αθηναίοι" έρχονταν από σερί επιτυχίες αλλά είχαν μπροστά τους τους πλήρεις "πόντιους" που έχουν εγκατασταθεί στην κορυφή της βαθμολογίας τα ημίχρονα ήταν μοιρασμένα...
Στο πρώτο μέρος οι ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ ήταν καλύτεροι προηγήθηκαν 3-1 με τους Σελεσκερίδη, Ντίμα και Τσαλερίδη να σκοράρουν και είχαν και τέσσερα δοκάρια!
Στην επανάληψη η ΑΘΗΝΑ ανέβασε απόδοση πήρε το κέντρο μείωσε σε 3-2 και πίεσε για 15 λεπτά για 15' για την ισοφάριση. Εκεί μίλησε ο Ηρακλής Ταξείδης που ήταν θεριό κάτω από τα δοκάρια του αποσοβώντας την ισοφάριση σε σωρεία περιπτώσεων που η μπάλα ήθελε να αναπαυθεί στα δίχτυα του.
Χάρισε έτσι τη νίκη στην ομάδα του που βλέπει τώρα την πρωτιά πιο κοντά τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε....