Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2016

ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΑΠΕΔΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΕΝΑ (ΤΕΚΤΩΡ-ARENA 2-2)

Μεγάλο παιχνίδι σήμερα στο RIVER με δυο ομάδες με αρετές και γεννημένες νικήτριες.
Ρόστερ με χαρακτήρα ,παίκτες ηγέτες που έχουν παίξει στο 11 σε υψηλό επίπεδο και από τις δυο πλευρές και όλα έδειχναν τιτανομαχίες.
Για του λόγου το αληθές το πρώτο ημίχρονο είχε μάχες σώμα με σώμα στο κέντρο και αναγνώριση αντιπάλων. Το 0-0 αντιστοιχεί σε αυτό το κλίμα του αγώνα.
Αντίθετα στην επανάληψη βγήκαν τα πιστόλια.
Η ARENA βγήκε πιο δυνατά και πήρε μέτρα φέρνοντας το παιχνίδι στα καρέ του ΤΕΚΤΩΡ .Σε μια από αυτές τις φάσεις άνοιξε το σκορ ο Βλάχος μέσα στην περιοχή (10') . Στο 15΄ο αειθαλής Πεπονούλας με έντεχνο φάουλ θα δώσει αέρα δυο τερμάτων στους ταυρομάχους. Οι "κατασκευαστές" όμως με δυο γκολ στις τρίλεπτες καθυστερήσεις θα πάρουν την ισοπαλία. Αρχικά με ωραίο πλασέ στο παραθυράκι ο Ζαχαρόπουλος και στην εκπνοή με κεφαλιά ο Λένης ύστερα από δυνατό σουτ του Νταή έκλεισαν το φιλμ του αγώνα με φινάλε γκραν-γκινιόλ