Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016

"ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΑΝ" ΤΗΝ SELESAO ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ (S.LEAGUE 8X8)

Έσπασε η τετράδα στην κορυφή με ΘΡΙΑΜΒΟ και ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΣ να συνεχίζουν μόνοι στην κορυφή με 13 βαθμούς. Εκμεταλλεύτηκαν οι THUNDERCATS τα στραβοπατήματα των άλλων πρωτοπόρων και ανέβηκαν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα...
Στο ντέρμπι της αγωνιστικής οι ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΙ μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα 3-0 στο ημίχρονο, με πολύ όμορφη ανάπτυξη και καλά τελειώματα στις επιθετικές τους φάσεις. Στην επανάληψη ήταν η SELESAO αυτή που πίστεψε στην ανατροπή, κέρδισε μέτρα στο γήπεδο, έκανε το 3-2 και είχε δοκάρι πριν ολοκληρωθεί το "μομέντο " της.
Λίγοι μπορούν να μαντέψουν την έκβαση του αγώνα αν δεν γινόταν αμυντικό λάθος στην πλάτη των "βραζιλιάνων"  (4-2) λίγα λεπτά πριν  την λήξη. Πρόλαβαν πάντως να μειώσουν σε 4-3.
Ξεχώρισαν και οι δυο τερματοφύλακες   με σωτήριες επεμβάσεις σε καίρια σημεία του αγώνα.
Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ συνεχίζει να αποδίδει ελκυστικό αλλά και αποτελεσματικό ποδόσφαιρο και δεν σταμάτησε ούτε απέναντι στην ελλειπή BOCA, συντρίβοντας την με 10-3 αλλά και τηρώντας το fair play παίζοντας επτά απέναντι σε επτά...
Τα ΖΩΝΙΑΝΑ έχασαν το ματς με την HANGOVERO στα χαρτιά έχοντας 5 παίκτες με ίωση!!!
Οι ALITES σε συνεχή άνοδο νίκησαν και τους ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΥΣ 8-3 και πλησιάζουν απειλητικά την τετράδα..

8X8  SUPER LEAGUE