Παρασκευή 1 Μαΐου 2015

ΈΜΕΙΝΑΝ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ ΣΤΑ ΖΩΝΙΑΝΑ!!!

ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ-ΖΩΝΙΑΝΑ  4-2

Μπορεί στο προηγούμενο παιχνίδι τα ΖΩΝΙΑΝΑ να πέρασαν ένα όμορφο βράδυ νικώντας 5-2 ,αλλά σήμερα οι ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ ήταν άλλη ομάδα και φάνηκε από την αρχή! Με δυνατό ξεκίνημα προηγήθηκαν 2-0 μέχρι το 16' ,ενώ γλύτωσαν την ισοφάριση λίγο πριν σε άστοχη εκτέλεση πέναλτι των περσινών πρωταθλητών...
Σε αυτό το σημείο τα ΖΩΝΙΑΝΑ αντέδρασαν και ισοφάρισαν γρήγορα σε 2-2 (ημίχρονο)
Στην επανάληψη η υπεροχή ανήκει στα ΖΩΝΙΑΝΑ που ήταν άστοχα στην τελική προσπάθεια.
Έτσι ,ήρθε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου και σε αντεπιθέσεις- φωτιά οι ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ σκόραραν δυο φορές κλειδώνοντας την πρόκριση στον ημιτελικό!
MVP του αγώνα ο τερματοφύλακας των νικητών Καλιαμβάκος που έσωσε πολλές δύσκολες φάσεις μπροστά στην εστία του...