Τρίτη 19 Μαρτίου 2019

ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΙ GI JOE ΠΑΤΗΣΑΝ ΚΟΡΥΦΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ

Νίκη πρωτιάς για την ομάδα με φοβερή συνοχή σε όλες της γραμμές της, με βάση την άμυνα -μπετόν αρμέ (καλύτερο παθητικό στην κατηγορία 40 γκολ σε 24 αγώνες και μ.ο. μόλις 1,66 γκολ)
Ματζάκος, Κοκκώνης, Λαζαρίδης στην αμυντική διάταξη των νικητών, ήταν εγγύηση απέναντι στους πολύ επικίνδυνους ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ .
Ο Σωτηρίου κάτω από τα δοκάρια ενέπνεε εμπιστοσύνη και ώθησε όλη την ομάδα στο να πιστέψει τη νίκη. Ο Μάτος σκυλί στο κέντρο κατάπινε χιλιόμετρα ,ενώ μπροστά Τζίμης και Τούρλας έκρυβαν την μπάλα σε πανέμορφες συνεργασίες (2 τεμάχια έκαστος). Μαζί τους στην επίθεση διέπρεψε και ο Παπαδάκης. Το σκορ είχε ανοίξει ο Λαζαρίδης νωρίς. Στο ημίχρονο 2-1. Στην επανάληψη οι GI JOE καταπληκτικοί.
Στο πρώτο δεκάλεπτο του β ημιχρόνου οι FLAMINGOS προηγούνται 3-1 της PARLA  (7-4 τελικό) και   έχουμε δίδυμο στην κορυφή FLAMINGOS, GI JOE...