Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2018

RIVER SUPER LEAGUE 8X8 OI GI JOE ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Με τις υπεράνθρωπες ιδιότητες των ομώνυμης ταινίας κατέβηκαν οι GI JOE στο παιχνίδι με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΟΝΤΟΥ, πετυχαίνοντας μια μεγάλη νίκη με 3-0!
Κλειδί της τέλειας αμυντικής λειτουργίας των νικητών ο Τζίμυ,  που γύρισε στα μπακ και συνέθεσε ένα ισχυρό οχυρό μαζί με τον Στέφανο Κοκκόνη.
Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 1-0 με γκολ από τον Μάρκου μετά από ωραίο φάουλ του Γιώργου Τσε!
Στην επανάληψη με πίεση ψηλά και λάθος επαναφορά του τερματοφύλακα, ο Μάρκου θα διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του (2-0). Κόντρα στην πίεση του ΑΠΟΛΛΩΝΑ και με αντεπίθεση 3 με 1 ο Μάρκου θα δώσει την τελική πάσα στον Ιάσωνα που θα γράψει το 3-0.
Στα υπόλοιπα της αγωνιστικής οι FLAMINGOS συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν και οδηγούν την κούρσα, τρεις βαθμούς πάνω από τους ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ που είχαν φουλ τις μηχανές τους απέναντι στους ΑΣΧΕΤΟΥΣ.