Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

RIVER SUPER LEAGUE 8X8 OI ΝΥΧΤΕΡΙΔΕΣ ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ!!!

Βγήκαν πεινασμένες οι "νυχτερίδες" μετά από το "σκοτεινό" ξεκίνημα του χειμώνα! Δυο ισοπαλίες και μια ήττα στο ξεκίνημα της σούπερ λίγκας ήταν πολλές και ήθελε ένα δυνατό "come back" η ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ...
Και το πέτυχε στο ματς της αγωνιστικής όπου  τα έδωσε όλα και νίκησε τους αήττητους THUNDERCATS δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην κορυφή!
Στο ημίχρονο βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Βελαώρα Τόλη αλλά στην επανάληψη τα έφεραν όλα τούμπα. Από λάθος επαναφορά του τερματοφύλακα ισοφάρισε αρχικά ο Καραβάνας. Στην συνέχεια και μέσα σε πέντε λεπτά το σκορ έγραφε 3-1 χάρη σε γκολ του Γιαννίκου Γιάννη και Μπαλέξη. Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού οι "αστραπόγατες" πίεσαν αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 3-2 με τέρμα του Βελαώρα Θανάση...
Στα άλλα παιχνίδια της αγωνιστικής ....
ΤΕΚΤΩΡ και DOGS  έμειναν στο 3-3 μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι με αμφότερες τις ομάδες να έχουν διαστήματα λάμψης και όλα να κρέμονται από μια κλωστή!
Ο ΠΑΝΑΛΚΟΛΙΚΟΣ σε ένα κλειστό ματς πήρε το τρίποντο με 1-0 απέναντι στην BIANCOSELESTE που συνεχίζει το μέτριο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα
Η ΑΘΗΝΑ FX ανέστρεψε το αρνητικό κλίμα στις τάξεις της  με μια μεγάλη νίκη και σπουδαία απόδοση απέναντι στους φορμαρισμένους ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΥΣ (5-3)
Χ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ και ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο 3-3

Η βαθμολογία φανερώνει το υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού και την ποιότητα όλων των ομάδων που αγωνίζονται στην μεγάλη κατηγορία . Σε απόσταση επτά βαθμών ο δεύτερος από τον δέκατο και ο πρώτος στο +5 αλλά με αγώνα περισσότερο!!!

Η έκτη αγωνιστική περιλαμβάνει συγκλονιστικές αναμετρήσεις που δεν σηκώνουν προβλέψεις..