Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016

RIVER LEAGUES 8X8 ΕΠΕΣΑΝ ΣΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΩΝ ΝΥΧΤΕΡΙΔΩΝ ΟΙ ΤΑΥΡΟΜΑΧΟΙ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΟΡΥΦΗΣ

Α ΟΜΙΛΟΣ
Στο πρώτο μέρος οι πόντιοι της ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ είδαν τους ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΥΣ να πιέζουν και να μην δίνουν χώρους στην επιθετική τακτική τους .Προηγήθηκαν στο 8' αλλά έγινε το 1-1 στο 14' σε μια καλή αντεπίθεση.
Άμεσα απάντησαν στο επόμενο λεπτό (2-1 σκορ ημιχρόνου). Στην επανάληψη οι πόντιοι του Κωστίκα Κωνσταντινίδη με ηγέτη τον ίδιο, ήταν καταιγιστικοί και πήραν το τρίποντο με 5-2, αυξάνοντας και την διαφορά από τους δεύτερους στους 5 βαθμούς...
Β ΟΜΙΛΟΣ
Η BIANCOSELESTE συνέτριψε τους ΒΑΣΚΟΥΣ με 8-1 και συνεχίζει τον μοναχικό δρόμο στην κορυφή του ομίλου . Ο ΚΟΛΩΝΟΣ  διαθέτει ανταγωνιστική ομάδα και ακολουθεί στην δεύτερη θέση ενώ οι περσινοί υπερπρωταθλητές THUNDERCATS  επέστρεψαν δριμύτεροι με το εντυπωσιακό 6-1 απέναντι στους ΞΥΝΟΥΛΗΔΕΣ ισοβαθμώντας τώρα μαζί τους στην τρίτη θέση
C ΟΜΙΛΟΣ
Η ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ επιβλήθηκε στο ματς της ημέρας της ARENA  με 4-2 σε ένα όμορφο παιχνίδι και πήραν την θέση της στην κορυφή! Το πρώτο μέρος ήταν αμφίρροπο με τις δυο ομάδες να μάχονται για το κέντρο .Σκορ ημιχρόνου 1-1 με τις νυχτερίδες να προηγούνται στο 8' με τον Σταυριανό να κάνει φανταστικό σλάλομ περνώντας τρεις αντιπάλους στη γραμμή της περιοχής και κεντρικά πριν δώσει έτοιμο γκολ στον επερχόμενο Καραβανά. Οι ταυρομάχοι ισοφάρισαν στο 16'.
Στην επανάληψη και στο 10' μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα γίνεται το 2-1 και κόντρα στο ρου του παιχνιδιού με την ARENA να ζητάει την ισοφάριση σε μια ξαφνική αντεπίθεση οι νυχτερίδες έγραψαν το 3-1. το 3-2 έγινε στο 24' με μακρινό φάουλ κεραυνό του αειθαλή Παπαϊωάννου για να κλείσει στην εκπνοή ου αγώνα το ματς με το τέταρτο γκολ των νικητών
Μπαλέξης και Καραβανάς από δυο γκολ για τους νικητές.
Ξεχώρισε και η σημαντική νίκη της ΓΙΟΥΒΕ 2-1 με τους ΑΝΑΛΩΣΙΜΟΥΣ που φέρνει τους ιταλούς στην πρώτη πεντάδα