Παρασκευή 18 Μαρτίου 2016

RIVER SUPER LEAGUE 6X6 SAN PEDRO ΑΠΟ ΑΤΣΑΛΙ ,ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Μπορεί οι ALCOHOLIONS να έκαναν μια μεγάλη νίκη επί της δεύτερης POWER (όπως περιγράφεται σε προηγούμενο άρθρο), αλλά δικαιωματικά τα φώτα της αγωνιστικής έπεσαν στο άλλο ντέρμπι μεταξύ της πρώτης SAN PEDRO και τρίτης και πολύ φορμαρισμένης DEPORTIVO RODELISTAS! Ένα παιχνίδι που έκρινε πολλά βαθμολογικά για όλη την τετράδα.
Το ματς ξεκίνησε πολύ δυνατά και ειδικότερα από την πλευρά της DEPO που ερχόταν με φόρα από συνεχείς νίκες και φανταστικές εμφανίσεις .Και πράγματι η επίθεση των "ισπανών"μπήκε φουριόζα ανοίγοντας την ψαλίδα μέχρι και 3 γκολ στο ημίχρονο (4-1).
Η SAN PEDRO ανασυντάχθηκε στην επανάληψη, πήρε το κέντρο κόβοντας τις επελάσεις από τα πλάγια των αντιπάλων τους  και πλησίασε στο γκολ. Μετέφρασε μάλιστα την υπεροχή της αυτή με γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα φτάνοντας στην μεγάλη ανατροπή . Η νίκη αυτή της έδωσε εκ νέου προβάδισμα 5 βαθμών στην κούρσα της κορυφής!
Θετικό πρόσημο για αυτή την αγωνιστική είχαν οι ΓΥΠΑΕΤΟΙ που νίκησαν 7-3 την CRAZY HORSE ,οι ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ (5-1 την KLAIN MAIN), τα ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (8-4 την VERSUS) και η SOS BOSTEROS με την παρθενική της νίκη επί των PLAYMEN με 6-4.