Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2016

SUPER LEAGUE 8X8: SELESAO-THUNDERCATS 2-2 ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΙ 4 ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Σε ένα μεγάλο ντέρμπι όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος αφού η αρχή ήταν ισορροπημένη. Η SELESAO κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι τούμπα με ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο κάνοντας το 2-1 αλλά σε μια φάση διαρκείας οι THUNDERCATS κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πέναλτι μετά από κεφαλο-κλείδωμα μέσα στην περιοχή των "Βραζιλιάνων" πριν την εκτέλεση φάουλ...
ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΙ και ΖΩΝΙΑΝΑ με ευρείες νίκες συγκατοικούν στην κορυφή τώρα με την SELESAO στους 7 βαθμούς. Παρθενικές νίκες για BOCA DUROS και ALITES .
Στο σημερινό παιχνίδι ΘΡΙΑΜΒΟΣ-ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ είδαμε πολύ καλή μπάλα με τις δυο ομάδες να βγάζουν πολύ ενέργεια στο χόρτο αλλά και πολύ καλούς συνδυασμούς με αποκορύφωμα το 2-1 με ομαδική συνεργασία από τον ΘΡΙΑΜΒΟ με την λήξη του ημιχρόνου κι αφού οι ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ είχαν ισοφαρίσει . Στην επανάληψη η μπάλα πάλι πάνω κάτω, με τον ΘΡΙΑΜΒΟ να κάνει πιο πολλές φάσεις..Μια πολύ καλή εκτέλεση όμως από τους ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΥΣ στο 21΄ έφερε το ματς στα ίσα.Κι ενώ όλα έλεγαν Χ μια μακρινή μπαλιά και λάθος έξοδος του τερματοφύλακα στο 27 και στις καθυστερήσεις έδωσαν τη νίκη στον ΘΡΙΑΜΒΟ (3-2) που είναι η τέταρτη ομάδα στην κορυφή ..

8X8  SUPER LEAGUE